FFF HM06508100J0G
HM06508100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HM06508100J0G
Brief Description
508 TB SPR CLA PRESS FIT
Datasheet Download
HM06508100J0G.pdf
Availability of HM06508100J0G
QUANTITY
HM06508100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HM06508100J0G
Internal Part NumberEIS-HM06508100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,080
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current8A
Voltage250V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole, Press-Fit
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM06508100J0G
Related LinksHM0650, HM06508100J0G Datasheet, FFF Distributor
HM06508100J0G Details Description
Related parts for HM06508100J0G
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 215MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 11.4A 9 MOHM TH datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf