FFF HM13214LF
HM13214LF picture photo
Mfg. Part Number
HM13214LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Housings
Brief Description
METRAL SHROUD 4X48
Datasheet Download
HM13214LF.pdf
Availability of HM13214LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HM13214LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HM13214LF
Internal Part NumberEIS-HM13214LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Housings
SeriesMetral®
PackagingBulk
Connector TypeHousing for Male Pins
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions192
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows4
Mounting TypeThrough Hole
Connector UsageHeader
Features-
ColorNatural
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM13214LF
Related LinksHM13, HM13214LF Datasheet, FFF Distributor
HM13214LF Details Description
Related parts for HM13214LF
RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
WIRE MARKER HT SHR 1" WHT 100/RL datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D4GL-2AFA-A4 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf