TT Electronics/BI HM33-H10050LFTR
HM33-H10050LFTR picture photo
Mfg. Part Number
HM33-H10050LFTR
Datasheet Download
HM33-H10050LFTR.pdf
Availability of HM33-H10050LFTR
QUANTITY
HM33-H10050LFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HM33-H10050LFTR
Internal Part NumberEIS-HM33-H10050LFTR
SeriesHM33
Turns Ratio - Primary:Secondary1 : 50
Frequency-
Inductance500µH
Current Rating20A
DC Resistance (DCR)0.75 mOhm Primary, 2.5 Ohm Secondary
E.T.-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension8.13mm L x 7.11mm W
Height - Seated (Max)5.33mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM33-H10050LFTR
Related LinksHM33-H1, HM33-H10050LFTR Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
HM33-H10050LFTR Details Description
Related parts for HM33-H10050LFTR
CONN TERM BLK PCB 7.62MM 3POS OR datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 285MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HAZARDOUS LOCATION datasheet.pdf
REFLECTOR RND 119.5MM 80.2MM HT datasheet.pdf
IC MIXER FUNDAMENTAL 12SMD datasheet.pdf
EUROSTYLE TB,PLUG,GREY,STG 12P datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 32C 26#20 6#12 P PLUG AN datasheet.pdf
100UF 200V 16X25 datasheet.pdf