Sullins Connector Solutions HMC10DRTH-S734
HMC10DRTH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HMC10DRTH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
HMC10DRTH-S734.pdf
Availability of HMC10DRTH-S734
QUANTITY
HMC10DRTH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC10DRTH-S734
Internal Part NumberEIS-HMC10DRTH-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC10DRTH-S734
Related LinksHMC10DR, HMC10DRTH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMC10DRTH-S734 Details Description
Related parts for HMC10DRTH-S734
CONN EDGECARD 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES .1 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 38POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CABINET STEEL 12.7X72.1X72.1 GRY datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX SAS/SATA 42TQFN datasheet.pdf
SIL HORIZ PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf