Sullins Connector Solutions HMC43DREF-S734
HMC43DREF-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HMC43DREF-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET
Datasheet Download
HMC43DREF-S734.pdf
Availability of HMC43DREF-S734
QUANTITY
HMC43DREF-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC43DREF-S734
Internal Part NumberEIS-HMC43DREF-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row43
Number of Positions86
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC43DREF-S734
Related LinksHMC43DR, HMC43DREF-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMC43DREF-S734 Details Description
Related parts for HMC43DREF-S734
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR REMOTE 10-UMAX datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PWR MODULE PE000SM3E datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf