Taiyo Yuden HMK316B7105ML-T
HMK316B7105ML-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK316B7105ML-T
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
HMK316B7105ML-T.pdf
Availability of HMK316B7105ML-T
QUANTITY
HMK316B7105ML-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK316B7105ML-T
Internal Part NumberEIS-HMK316B7105ML-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)*
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK316B7105ML-T
Related LinksHMK316B, HMK316B7105ML-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK316B7105ML-T Details Description
Related parts for HMK316B7105ML-T
IGBT 600V 6A 25W TO220FP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 180MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS W/PIN INSERT datasheet.pdf
CONN JACK R/A 3-COND DBL OPEN datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 930VAC QC TERM datasheet.pdf
5/8" HELAWRAP COVER BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
FLEXWIRE PRIMARY-8/ L datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM 12POS SMT datasheet.pdf