Taiyo Yuden HMK316B7683KL-T
HMK316B7683KL-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK316B7683KL-T
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
HMK316B7683KL-T.pdf
Availability of HMK316B7683KL-T
QUANTITY
HMK316B7683KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK316B7683KL-T
Internal Part NumberEIS-HMK316B7683KL-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK316B7683KL-T
Related LinksHMK316B, HMK316B7683KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK316B7683KL-T Details Description
Related parts for HMK316B7683KL-T
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 50K 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
KIT MASTER DEV MT SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BCF 3.81/17/180F SN GN BX datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf