Taiyo Yuden HMK316B7683ML-T
HMK316B7683ML-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK316B7683ML-T
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
HMK316B7683ML-T.pdf
Availability of HMK316B7683ML-T
QUANTITY
HMK316B7683ML-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK316B7683ML-T
Internal Part NumberEIS-HMK316B7683ML-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK316B7683ML-T
Related LinksHMK316B, HMK316B7683ML-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK316B7683ML-T Details Description
Related parts for HMK316B7683ML-T
IC OSC SINGLE TIMER 100KHZ 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SOD123FL datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 8KX18 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
UNSHROUDED HEADER 6 POS 2.54MM S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
7W 5V DC INPUT 60-150V datasheet.pdf
INDUCOM - CRIMP TOOL INSERT 10.5 datasheet.pdf
EVAL KIT HYDRA-X PAC5220 datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf