Taiyo Yuden HMK432B7105MM-T
HMK432B7105MM-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK432B7105MM-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
HMK432B7105MM-T.pdf
Availability of HMK432B7105MM-T
QUANTITY
HMK432B7105MM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK432B7105MM-T
Internal Part NumberEIS-HMK432B7105MM-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK432B7105MM-T
Related LinksHMK432B, HMK432B7105MM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK432B7105MM-T Details Description
Related parts for HMK432B7105MM-T
CAP POLYMER 150UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 88A D-PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC 1913 datasheet.pdf
IGBT 600V 31A 139W TO220-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 360V 2200W datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
06P .093 COMM P&S PLUG HSG datasheet.pdf
DIODE PIN 200V 1.5A 2.5W datasheet.pdf