Vishay Thin Film PHP00603E4590BBT1
PHP00603E4590BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E4590BBT1
Brief Description
RES SMD 459 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E4590BBT1.pdf
Availability of PHP00603E4590BBT1
QUANTITY
PHP00603E4590BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E4590BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E4590BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)459
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E4590BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E4590BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E4590BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E4590BBT1
IC DVR HALF-BRIDGE 100V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6B PG29 datasheet.pdf
3/4" PET BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD SMT datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPR080F160O BENCH datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf