Yageo MFR-25FBF52-332R
MFR-25FBF52-332R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-332R
Brief Description
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-332R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-332R
QUANTITY
MFR-25FBF52-332R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-332R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-332R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-332R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-332R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-332R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-332R
IC MICROMON 3V RSET WDOG SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 600MA 680 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD IPM 600V 5A SUPERMINIDIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V USP-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
17 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf