Taiyo Yuden HMK432B7225MM-T
HMK432B7225MM-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK432B7225MM-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
HMK432B7225MM-T.pdf
Availability of HMK432B7225MM-T
QUANTITY
HMK432B7225MM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK432B7225MM-T
Internal Part NumberEIS-HMK432B7225MM-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK432B7225MM-T
Related LinksHMK432B, HMK432B7225MM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK432B7225MM-T Details Description
Related parts for HMK432B7225MM-T
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 8A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 2.05A 40 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 132K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf