Sullins Connector Solutions HMM12DREF
HMM12DREF picture photo
Mfg. Part Number
HMM12DREF
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
HMM12DREF.pdf
Availability of HMM12DREF
QUANTITY
HMM12DREF Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM12DREF
Internal Part NumberEIS-HMM12DREF
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM12DREF
Related LinksHMM1, HMM12DREF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM12DREF Details Description
Related parts for HMM12DREF
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 750MA 680 MOHM datasheet.pdf
BLADE TORXPLUS IP9 6.89" datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.50" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
EURO TERM BLK VERTICAL 381MM 5C datasheet.pdf