Sullins Connector Solutions HMM15DRKI
HMM15DRKI picture photo
Mfg. Part Number
HMM15DRKI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HMM15DRKI.pdf
Availability of HMM15DRKI
QUANTITY
HMM15DRKI Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM15DRKI
Internal Part NumberEIS-HMM15DRKI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM15DRKI
Related LinksHMM1, HMM15DRKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM15DRKI Details Description
Related parts for HMM15DRKI
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC TEMPERATURE SENSOR DO34 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 1000VDC datasheet.pdf
IC SOC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
GT 4C 4#16S SKT PLUG RTANG datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO263-5 datasheet.pdf