Sullins Connector Solutions HMM22DREI
HMM22DREI picture photo
Mfg. Part Number
HMM22DREI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET
Datasheet Download
HMM22DREI.pdf
Availability of HMM22DREI
QUANTITY
HMM22DREI Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM22DREI
Internal Part NumberEIS-HMM22DREI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM22DREI
Related LinksHMM2, HMM22DREI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM22DREI Details Description
Related parts for HMM22DREI
CONN SOCKET 34PIN TIN W/KEY datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT GRN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 1.38"L X 1.38"W datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 205 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC CHIP MONO ANTENNA datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf