Sullins Connector Solutions HMM25DSAH
HMM25DSAH picture photo
Mfg. Part Number
HMM25DSAH
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
HMM25DSAH.pdf
Availability of HMM25DSAH
QUANTITY
HMM25DSAH Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM25DSAH
Internal Part NumberEIS-HMM25DSAH
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM25DSAH
Related LinksHMM2, HMM25DSAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM25DSAH Details Description
Related parts for HMM25DSAH
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.1K OHM 0804 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DL VERT 15GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf