Sullins Connector Solutions HMM28DRTH-S13
HMM28DRTH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HMM28DRTH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HMM28DRTH-S13.pdf
Availability of HMM28DRTH-S13
QUANTITY
HMM28DRTH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM28DRTH-S13
Internal Part NumberEIS-HMM28DRTH-S13
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row28
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM28DRTH-S13
Related LinksHMM28D, HMM28DRTH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM28DRTH-S13 Details Description
Related parts for HMM28DRTH-S13
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ACTUATOR CONTURA V BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM EMI 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.1A 120 MOHM SMD datasheet.pdf