Sullins Connector Solutions HMM28DRYI-S13
HMM28DRYI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HMM28DRYI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HMM28DRYI-S13.pdf
Availability of HMM28DRYI-S13
QUANTITY
HMM28DRYI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM28DRYI-S13
Internal Part NumberEIS-HMM28DRYI-S13
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row28
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM28DRYI-S13
Related LinksHMM28D, HMM28DRYI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM28DRYI-S13 Details Description
Related parts for HMM28DRYI-S13
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM T/H datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 70A 600V datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
SR BTS PC CAPT 5 ASY C datasheet.pdf
IC TXRX 4BIT TRANSLATNG 16DHVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf