Hirose Electric Co Ltd HMU-PJAT1K-A10R1
HMU-PJAT1K-A10R1 picture photo
Mfg. Part Number
HMU-PJAT1K-A10R1
Manufacturer
Product Category
Fiber Optics - Attenuators
Brief Description
CONN MU ATTENUATOR FIXED 10DB
Datasheet Download
HMU-PJAT1K-A10R1.pdf
Availability of HMU-PJAT1K-A10R1
QUANTITY
HMU-PJAT1K-A10R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMU-PJAT1K-A10R1
Internal Part NumberEIS-HMU-PJAT1K-A10R1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyFiber Optics - Attenuators
SeriesHMU
Attenuation Value10dB
TypeMU
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMU-PJAT1K-A10R1
Related LinksHMU-PJAT, HMU-PJAT1K-A10R1 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HMU-PJAT1K-A10R1 Details Description
Related parts for HMU-PJAT1K-A10R1
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE AUDIO RCA HI QUAL 5M datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 10POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CONN HEADR 66POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf