FFF HN19505000J0G
HN19505000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HN19505000J0G
Brief Description
508 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
HN19505000J0G.pdf
Availability of HN19505000J0G
QUANTITY
HN19505000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HN19505000J0G
Internal Part NumberEIS-HN19505000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HN19505000J0G
Related LinksHN1950, HN19505000J0G Datasheet, FFF Distributor
HN19505000J0G Details Description
Related parts for HN19505000J0G
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM datasheet.pdf
SCR INVERTER 1000V 85A TO-94 datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 160-TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 35.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
DEMO BOARD ADSL LIE DRVR/RX datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf