Renesas Electronics America HN58X25128FPIAG#S0
HN58X25128FPIAG#S0 picture photo
Mfg. Part Number
HN58X25128FPIAG#S0
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 128KBIT 5MHZ 8SOP
Datasheet Download
HN58X25128FPIAG#S0.pdf
Availability of HN58X25128FPIAG#S0
QUANTITY
HN58X25128FPIAG#S0 Order Process
Ship out your order
Specifications of HN58X25128FPIAG#S0
Internal Part NumberEIS-HN58X25128FPIAG#S0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size128K (16K x 8)
Speed3MHz, 5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HN58X25128FPIAG#S0
Related LinksHN58X2512, HN58X25128FPIAG#S0 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
HN58X25128FPIAG#S0 Details Description
Related parts for HN58X25128FPIAG#S0
VARISTOR 216V 8KA CHASSIS datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST-NC 175V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIPGW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS datasheet.pdf
THUMBWHEEL BACKLIGHT 0.5V TO 4.5 datasheet.pdf