Knowles HODTEC-31515-000
HODTEC-31515-000 picture photo
Mfg. Part Number
HODTEC-31515-000
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER
Datasheet Download
HODTEC-31515-000.pdf
Availability of HODTEC-31515-000
QUANTITY
HODTEC-31515-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of HODTEC-31515-000
Internal Part NumberEIS-HODTEC-31515-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Audio Products
FamilySpeakers
Series-
TypeMagnetic, Balanced Armature
Frequency Range100Hz ~ 7kHz
Impedance41 Ohm
Sound Pressure Level112dB
Power - Rated-
Power - Max-
Port LocationTop
Shape-
Material - Cone-
Material - Magnet-
Termination-
Size / Dimension-
Height-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HODTEC-31515-000
Related LinksHODTEC-3, HODTEC-31515-000 Datasheet, Knowles Distributor
HODTEC-31515-000 Details Description
Related parts for HODTEC-31515-000
CBL RIBN 60COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 16X5 80LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT IDC 20POS 24-22AWG datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 14POS datasheet.pdf