Vishay/BCcomponents SFR16S0001309JR500
SFR16S0001309JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001309JR500
Brief Description
RES 13 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001309JR500.pdf
Availability of SFR16S0001309JR500
QUANTITY
SFR16S0001309JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001309JR500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001309JR500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001309JR500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001309JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001309JR500 Details Description
Related parts for SFR16S0001309JR500
BATTERY PACK NIMH 7.2V 2000MAH datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC CLK GEN TAPE DRV 4CH 16SOIC datasheet.pdf
I/O PANEL 1RU 8F 8 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
DEV PLATFORM PIC32 CDMA M2M datasheet.pdf
750 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
INDUCTOR 7.6 X 6.9 X 3.0 0.3UH datasheet.pdf