FFF HP13305000J0G
HP13305000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HP13305000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
381 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
HP13305000J0G.pdf
Availability of HP13305000J0G
QUANTITY
HP13305000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HP13305000J0G
Internal Part NumberEIS-HP13305000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesHP
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrewless - IDC
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL5A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG20-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HP13305000J0G
Related LinksHP1330, HP13305000J0G Datasheet, FFF Distributor
HP13305000J0G Details Description
Related parts for HP13305000J0G
RES SMD 191 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.6"L X 2.27"W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V SOT963 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf