Honeywell Microelectronics & Precision Sensors HPB200WTTA
HPB200WTTA picture photo
Mfg. Part Number
HPB200WTTA
Datasheet Download
HPB200WTTA.pdf
Availability of HPB200WTTA
QUANTITY
HPB200WTTA Order Process
Ship out your order
Specifications of HPB200WTTA
Internal Part NumberEIS-HPB200WTTA
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure7.25 PSI ~ 17.4 PSI (50 kPa ~ 120 kPa)
Output TypeTTL
Output-
Accuracy±0.006 PSI (±0.04 kPa)
Voltage - Supply6 V ~ 26 V
Port SizeMale - 0.13" (3.18mm) Tube
Port StyleBarbed
Maximum Pressure-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPB200WTTA
Related LinksHPB20, HPB200WTTA Datasheet, Honeywell Microelectronics & Precision Sensors Distributor
HPB200WTTA Details Description
Related parts for HPB200WTTA
RELAY OPTOMOS 200MA DP-NO 8FLTPK datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT W/STDF.76AULF datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 505MA 970 MOHM datasheet.pdf