Murata Electronics North America HPH-3.3/70-D48NBHY
HPH-3.3/70-D48NBHY picture photo
Mfg. Part Number
HPH-3.3/70-D48NBHY
Brief Description
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters
Datasheet Download
HPH-3.3/70-D48NBHY.pdf
Availability of HPH-3.3/70-D48NBHY
QUANTITY
HPH-3.3/70-D48NBHY Order Process
Ship out your order
Specifications of HPH-3.3/70-D48NBHY
Internal Part NumberEIS-HPH-3.3/70-D48NBHY
Delivery TimeIn stock, ship HPH-3.3/70-D48NBHY today.
SeriesHPH-3.3/70
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HPH-3.3/70-D48NBHY
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksHPH-3.3/7, HPH-3.3/70-D48NBHY Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
HPH-3.3/70-D48NBHY Details Description
Related parts for HPH-3.3/70-D48NBHY
LED 1157 REPLACEMENT 590NM YELLW datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.54VA CHAS MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DSUB 15 M NM GOLD SHL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC datasheet.pdf