Murata Electronics North America HPH-3.3/70-D48PBY
HPH-3.3/70-D48PBY picture photo
Mfg. Part Number
HPH-3.3/70-D48PBY
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters
Datasheet Download
HPH-3.3/70-D48PBY.pdf
Availability of HPH-3.3/70-D48PBY
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HPH-3.3/70-D48PBY Order Process
Ship out your order
Specifications of HPH-3.3/70-D48PBY
Internal Part NumberEIS-HPH-3.3/70-D48PBY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship HPH-3.3/70-D48PBY today.
SeriesHPH-3.3/70
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HPH-3.3/70-D48PBY
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksHPH-3.3/, HPH-3.3/70-D48PBY Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
HPH-3.3/70-D48PBY Details Description
Related parts for HPH-3.3/70-D48PBY
FUSE GLASS 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf