Susumu HPL0603-8N2
HPL0603-8N2 picture photo
Mfg. Part Number
HPL0603-8N2
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 170MA 1.8 OHM
Datasheet Download
HPL0603-8N2.pdf
Availability of HPL0603-8N2
QUANTITY
HPL0603-8N2 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPL0603-8N2
Internal Part NumberEIS-HPL0603-8N2
Material - Core-
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPL0603-8N2
Related LinksHPL06, HPL0603-8N2 Datasheet, Susumu Distributor
HPL0603-8N2 Details Description
Related parts for HPL0603-8N2
RES SMD 560 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
KIT CONNECTOR FOR STMDT20 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20MA 6DFN datasheet.pdf
CONN POTTING CUP SZ 10SL RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 310MA SC70-3 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 675MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf