Susumu HPL1005-4N3
HPL1005-4N3 picture photo
Mfg. Part Number
HPL1005-4N3
Brief Description
FIXED IND 4.3NH 550MA 460 MOHM
Datasheet Download
HPL1005-4N3.pdf
Availability of HPL1005-4N3
QUANTITY
HPL1005-4N3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPL1005-4N3
Internal Part NumberEIS-HPL1005-4N3
Material - Core-
Inductance4.3nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq13 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPL1005-4N3
Related LinksHPL10, HPL1005-4N3 Datasheet, Susumu Distributor
HPL1005-4N3 Details Description
Related parts for HPL1005-4N3
FIXED IND 390UH 2.1A 270 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 64MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf