Susumu HPL1005-7N5
HPL1005-7N5 picture photo
Mfg. Part Number
HPL1005-7N5
Brief Description
FIXED IND 7.5NH 380MA 830 MOHM
Datasheet Download
HPL1005-7N5.pdf
Availability of HPL1005-7N5
QUANTITY
HPL1005-7N5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPL1005-7N5
Internal Part NumberEIS-HPL1005-7N5
Material - Core-
Inductance7.5nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPL1005-7N5
Related LinksHPL10, HPL1005-7N5 Datasheet, Susumu Distributor
HPL1005-7N5 Details Description
Related parts for HPL1005-7N5
CONN RECEPT/CAP 8POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 300MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7 OHM 1206 datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
IC BUS SWITCH OCTAL 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 50A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf