Vishay/Sprague M39003/01-7278/HSD
M39003/01-7278/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7278/HSD
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7278/HSD.pdf
Availability of M39003/01-7278/HSD
QUANTITY
M39003/01-7278/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7278/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7278/HSD
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7278/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-7278/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7278/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-7278/HSD
KIT DSP START FOR TMS320C62X/67X datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.86"L X 5.9"W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 100MA 14.4 OHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 9V datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 5V datasheet.pdf
CARD GUIDE 5.86" RED datasheet.pdf