Murata Electronics North America HPQ-3.3/50-D48NBHY
HPQ-3.3/50-D48NBHY picture photo
Mfg. Part Number
HPQ-3.3/50-D48NBHY
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Isolated High Power Quarter Brick DC/DC Converters
Datasheet Download
HPQ-3.3/50-D48NBHY.pdf
Availability of HPQ-3.3/50-D48NBHY
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HPQ-3.3/50-D48NBHY Order Process
Ship out your order
Specifications of HPQ-3.3/50-D48NBHY
Internal Part NumberEIS-HPQ-3.3/50-D48NBHY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship HPQ-3.3/50-D48NBHY today.
SeriesHPQ-3.3/50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HPQ-3.3/50-D48NBHY
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksHPQ-3.3/5, HPQ-3.3/50-D48NBHY Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
HPQ-3.3/50-D48NBHY Details Description
Related parts for HPQ-3.3/50-D48NBHY
RES SMD 1.96K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SPLICE 2WIRE 19-26AWG YLW datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
SINGLE END 50POS SOCKET 2M datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 0.3W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MOD IV CONT. STRIP CARD EDGE, RO datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf