FFF HQ16308100J0G
HQ16308100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HQ16308100J0G
Brief Description
508 TB SP CL INTERLACE/T
Datasheet Download
HQ16308100J0G.pdf
Availability of HQ16308100J0G
QUANTITY
HQ16308100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HQ16308100J0G
Internal Part NumberEIS-HQ16308100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Number of Levels2
Positions Per Level8
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HQ16308100J0G
Related LinksHQ1630, HQ16308100J0G Datasheet, FFF Distributor
HQ16308100J0G Details Description
Related parts for HQ16308100J0G
JUMPER-H9992TR/A3047B/H9992TR 4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf