AVX Corporation HQCCHA200GA19A
HQCCHA200GA19A picture photo
Mfg. Part Number
HQCCHA200GA19A
Brief Description
CAP CER 20PF 3KV NP0 2325
Datasheet Download
HQCCHA200GA19A.pdf
Availability of HQCCHA200GA19A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HQCCHA200GA19A Order Process
Ship out your order
Specifications of HQCCHA200GA19A
Internal Part NumberEIS-HQCCHA200GA19A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesHi-Q®
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case2325 (5864 Metric)
Size / Dimension0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HQCCHA200GA19A
Related LinksHQCCHA2, HQCCHA200GA19A Datasheet, AVX Corporation Distributor
HQCCHA200GA19A Details Description
Related parts for HQCCHA200GA19A
BACKSHELL DB15 BLK PLASTIC 45DEG datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 110MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 1W 12 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TXRX SFF SONET OC48 BAIL SR datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf