AVX Corporation HQCCWA331GAT9A
HQCCWA331GAT9A picture photo
Mfg. Part Number
HQCCWA331GAT9A
Brief Description
CAP CER 330PF 2.5KV NP0 2325
Datasheet Download
HQCCWA331GAT9A.pdf
Availability of HQCCWA331GAT9A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HQCCWA331GAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of HQCCWA331GAT9A
Internal Part NumberEIS-HQCCWA331GAT9A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesHi-Q®
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2325 (5864 Metric)
Size / Dimension0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HQCCWA331GAT9A
Related LinksHQCCWA3, HQCCWA331GAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
HQCCWA331GAT9A Details Description
Related parts for HQCCWA331GAT9A
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 144-BGA datasheet.pdf
RES 91K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 1.9UH N49 datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL PREC 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf