AVX Corporation HR01223J
HR01223J picture photo
Mfg. Part Number
HR01223J
Brief Description
RESISTOR 22K OHM 1/16W 5% AXIAL
Datasheet Download
HR01223J.pdf
Availability of HR01223J
QUANTITY
HR01223J Order Process
Ship out your order
Specifications of HR01223J
Internal Part NumberEIS-HR01223J
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR01223J
Related LinksHR01, HR01223J Datasheet, AVX Corporation Distributor
HR01223J Details Description
Related parts for HR01223J
VARISTOR 22V 48A 0603 datasheet.pdf
TRANSFORM AUDIO 150/600 TO 8 IMP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf