AVX Corporation HR01332J
HR01332J picture photo
Mfg. Part Number
HR01332J
Brief Description
RESISTOR 3.3K OHM 1/16W 5% AXIAL
Datasheet Download
HR01332J.pdf
Availability of HR01332J
QUANTITY
HR01332J Order Process
Ship out your order
Specifications of HR01332J
Internal Part NumberEIS-HR01332J
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR01332J
Related LinksHR01, HR01332J Datasheet, AVX Corporation Distributor
HR01332J Details Description
Related parts for HR01332J
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 3.7A 6-TSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RJI KABEL 4XAWG22/7 PCRAHAN PP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X5R 1レF 16V datasheet.pdf