Vishay/BCcomponents MKP1839113635G
MKP1839113635G picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839113635G
Brief Description
CAP FILM 130PF 10% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839113635G.pdf
Availability of MKP1839113635G
QUANTITY
MKP1839113635G Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839113635G
Internal Part NumberEIS-MKP1839113635G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1839
Packaging*
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839113635G
Related LinksMKP1839, MKP1839113635G Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839113635G Details Description
Related parts for MKP1839113635G
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 0804 datasheet.pdf
TVS DIODE 324VWM 574VC DO204AC datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA 2SFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 705K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LL2N 5.00/32/90 4.5SN ABGR datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf