FFF YK30219330J0G
YK30219330J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK30219330J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm)
Datasheet Download
YK30219330J0G.pdf
Availability of YK30219330J0G
QUANTITY
YK30219330J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK30219330J0G
Internal Part NumberEIS-YK30219330J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK302
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits19
Number of Wire Entries19
Pitch0.300" (7.62mm)
Number of Rows1
Current Rating15A
Voltage Rating300V
Wire Gauge14-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationPC Pin
Barrier Type2 Wall (Dual)
FeaturesFlange
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeChassis, Panel; Through Hole
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK30219330J0G
Related LinksYK3021, YK30219330J0G Datasheet, FFF Distributor
YK30219330J0G Details Description
Related parts for YK30219330J0G
CONN HSG RCPT 7POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
RES 750 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
IC VREG 5CH SWITCH AUTO datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
33UF 40V 7.14X23.8 AXI datasheet.pdf