Hirose Electric Co Ltd HR10A-13TR-20PB(01)
HR10A-13TR-20PB(01) picture photo
Mfg. Part Number
HR10A-13TR-20PB(01)
Brief Description
CONN RECEPT 20POS MALE PCB GOLD
Datasheet Download
HR10A-13TR-20PB(01).pdf
Availability of HR10A-13TR-20PB(01)
QUANTITY
HR10A-13TR-20PB(01) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR10A-13TR-20PB(01)
Internal Part NumberEIS-HR10A-13TR-20PB(01)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions20
Shell Size - Insert13
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating2A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR10A-13TR-20PB(01)
Related LinksHR10A-13T, HR10A-13TR-20PB(01) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR10A-13TR-20PB(01) Details Description
Related parts for HR10A-13TR-20PB(01)
LED 3MM LOW CURR GREEN datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 DIE CAST datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 22V 0603 datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 145 MOHM datasheet.pdf
BCZ 3.81/18/180ZE SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf