Hirose Electric Co Ltd HR25-9R-12PC(71)
HR25-9R-12PC(71) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9R-12PC(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECPT 12POS MALE CRIMP
Datasheet Download
HR25-9R-12PC(71).pdf
Availability of HR25-9R-12PC(71)
QUANTITY
HR25-9R-12PC(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9R-12PC(71)
Internal Part NumberEIS-HR25-9R-12PC(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9R-12PC(71)
Related LinksHR25-9R-, HR25-9R-12PC(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9R-12PC(71) Details Description
Related parts for HR25-9R-12PC(71)
RES 3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK RAIL MNT KRG datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 0804 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC BCD PRIORITY ENCODER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC FLOW CTRL SRL BUFFER 484CBGA datasheet.pdf
BOARD EVAL 90-305VAC 8W LED DVR datasheet.pdf