Hirose Electric Co Ltd HR25-9TJ-12SC(72)
HR25-9TJ-12SC(72) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9TJ-12SC(72)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN JACK 12POS FMALE CRIMP
Datasheet Download
HR25-9TJ-12SC(72).pdf
Availability of HR25-9TJ-12SC(72)
QUANTITY
HR25-9TJ-12SC(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9TJ-12SC(72)
Internal Part NumberEIS-HR25-9TJ-12SC(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeJack for Female Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9TJ-12SC(72)
Related LinksHR25-9TJ, HR25-9TJ-12SC(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9TJ-12SC(72) Details Description
Related parts for HR25-9TJ-12SC(72)
Crystal 32.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 300KSPS 20-QSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SERIAL IN 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 16MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 18 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 160W datasheet.pdf
RES 57K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 529FCBGA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOT23 datasheet.pdf