Hirose Electric Co Ltd HR25-9TR-12SA(71)
HR25-9TR-12SA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9TR-12SA(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RECEPT 12POS FMALE PCB
Datasheet Download
HR25-9TR-12SA(71).pdf
Availability of HR25-9TR-12SA(71)
QUANTITY
HR25-9TR-12SA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9TR-12SA(71)
Internal Part NumberEIS-HR25-9TR-12SA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole
TerminationSolder
Fastening TypeThreaded
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating1A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9TR-12SA(71)
Related LinksHR25-9TR, HR25-9TR-12SA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9TR-12SA(71) Details Description
Related parts for HR25-9TR-12SA(71)
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMP TTL/CMOS 1CHAN 12-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 2.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC HUB CTLR USB 72VQFN datasheet.pdf
BENGAL BOARD DUAL CORE 1.46GHZ datasheet.pdf