Hirose Electric Co Ltd HR25-9TR-20SA
HR25-9TR-20SA picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9TR-20SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RECEPT 20POS FMALE PCB
Datasheet Download
HR25-9TR-20SA.pdf
Availability of HR25-9TR-20SA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HR25-9TR-20SA Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9TR-20SA
Internal Part NumberEIS-HR25-9TR-20SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions20
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole
TerminationSolder
Fastening TypeThreaded
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating1A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9TR-20SA
Related LinksHR25-9, HR25-9TR-20SA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9TR-20SA Details Description
Related parts for HR25-9TR-20SA
FUSE CERM 12A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 12MHZ 14DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 160W TO262 datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf