Hirose Electric Co Ltd HRM-100-2S(09)
HRM-100-2S(09) picture photo
Mfg. Part Number
HRM-100-2S(09)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER
Datasheet Download
HRM-100-2S(09).pdf
Availability of HRM-100-2S(09)
QUANTITY
HRM-100-2S(09) Order Process
Ship out your order
Specifications of HRM-100-2S(09)
Internal Part NumberEIS-HRM-100-2S(09)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
SeriesHRM
PackagingBulk
Connector StyleSMA
Connector TypeJack, Female Socket
Contact TerminationSolder
Shield TerminationSolder
Impedance50 Ohm
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Cable GroupRG-405 (.085" Semi Rigid)
Fastening TypeThreaded
Frequency - Max12.4GHz
Features-
Housing ColorSilver
Ingress Protection-
Body MaterialStainless Steel
Body Finish-
Center Contact MaterialBeryllium Copper
Center Contact PlatingGold
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HRM-100-2S(09)
Related LinksHRM-100, HRM-100-2S(09) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HRM-100-2S(09) Details Description
Related parts for HRM-100-2S(09)
TVS DIODE 30.8VWM 64.3VC DO15 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU DL SOT23-8 datasheet.pdf
902LF 5ROW RASTB SIGRECEPT12MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6.8A 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PNL MNT GREEN W/WIRE 12" datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 5.1A 72 MOHM TH datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
3900UF 100V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf