Lighting Science Group Corporation HS-5100-0346
HS-5100-0346 picture photo
Mfg. Part Number
HS-5100-0346
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
HEATSINK 1" FOR BL-3000
Datasheet Download
HS-5100-0346.pdf
Availability of HS-5100-0346
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HS-5100-0346 Order Process
Ship out your order
Specifications of HS-5100-0346
Internal Part NumberEIS-HS-5100-0346
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Obsolescence/ EOLLamina Devices 05/Jun/2013
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
SeriesThermaCool™
Packaging1 per Pkg
TypeHeat Sink
For Use With/Related ProductsBL-3000 Series Light Engine
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HS-5100-0346
Related LinksHS-510, HS-5100-0346 Datasheet, Lighting Science Group Corporation Distributor
HS-5100-0346 Details Description
Related parts for HS-5100-0346
IC MPU/WATCHDG 719-1.3MS SOT23-6 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
HOLDER BATT SMD CR2032 datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO 7/16 JACK datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 108.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf