Vishay Thin Film PLT1206Z9090LBTS
PLT1206Z9090LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z9090LBTS
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z9090LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z9090LBTS
QUANTITY
PLT1206Z9090LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z9090LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z9090LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z9090LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z9090LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z9090LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z9090LBTS
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1MPA 1-TOUCH NPN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 24POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A GP20 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf