Sullins Connector Solutions HSC60DRTS-S734
HSC60DRTS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HSC60DRTS-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
HSC60DRTS-S734.pdf
Availability of HSC60DRTS-S734
QUANTITY
HSC60DRTS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSC60DRTS-S734
Internal Part NumberEIS-HSC60DRTS-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row60
Number of Positions120
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSC60DRTS-S734
Related LinksHSC60DR, HSC60DRTS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSC60DRTS-S734 Details Description
Related parts for HSC60DRTS-S734
MOSFET N-CH 60V 12A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ16 PG16 datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX9789A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf
PMR5/PMR7 ELBOW CONDUIT CONN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
KABELKLEMME datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf