Sullins Connector Solutions HSC65DREH-S734
HSC65DREH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HSC65DREH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET
Datasheet Download
HSC65DREH-S734.pdf
Availability of HSC65DREH-S734
QUANTITY
HSC65DREH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSC65DREH-S734
Internal Part NumberEIS-HSC65DREH-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row65
Number of Positions130
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSC65DREH-S734
Related LinksHSC65DR, HSC65DREH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSC65DREH-S734 Details Description
Related parts for HSC65DREH-S734
CONN HEADER 15POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 80W datasheet.pdf
LOW PROFILE 3 LEVEL 5.08 72POS datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 16.76MM datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 841FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED ASSY 0.155" 3MM RED DIFF 2LD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH 65KHZ 7PDIP datasheet.pdf