Susumu RG1005N-1210-P-T1
RG1005N-1210-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1210-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1210-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-1210-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-1210-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1210-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1210-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1210-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1210-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1210-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1210-P-T1
COUNTING DIAL 0-20 TURNS datasheet.pdf
IGBT 600V 49A 160W TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH SOT-143R datasheet.pdf
IC SPDT SW LNA 2025MHZ 24MCOB datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 260MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 44 POS datasheet.pdf
MODULE TINKERKIT GREEN LED 5MM datasheet.pdf
8.5MM 6 PAIR HI SPEED MEZZ PLUG datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 0.8A TO-92 datasheet.pdf